Tisk online

Časté otázky

V jakém formátu je nejlépe Copycentru předávat soubory k tisku?

Doporučené jsou formáty pdf, prt, pln nebo ps vytvořené ovladačem příslušné tiskárny. Pokud potřebujete k tisku zadat více souborů (nebo je Váš tiskový soubor příliš velký), pak můžete soubory dodat zkomprimované ve formátu zip. 
Více informací o registraci a zadávání zakázek přes internet najdete v posledních třech otázkách.

 

Mohu zadat k tisku i jiné soubory než plt, prn nebo ps?

K tisku můžete zadat soubory v různých formátech (např. dokumenty MS Office, Autocad, Corel Draw, Corel PhotoPaint a další - nejlépe je napřed se zeptat, zda Váš formát souboru podporujeme). Může Vám však být účtována i práce na zpracování zakázky (například při nastavování per v Autocadu).
Výjimkou jsou fotografie (soubory typu jpg nebo gif).

 

Jakou mám zvolit tiskárnu?

Odpověď na tuto otázku je samozřejmě závislá na druhu Vaší zakázky.
Na ČB formátový tisk máme k dispozici stroje Toshiba e-studio 600, Toshiba e-studio 5520 a Minolta BizHUB. Pokud zadáváte Vaši zakázku přes internet, je nejvhodnější použít tiskárnu Toshiba e-studio 600. Všechny tyto tiskárny umožňují oboustranný tisk až do formátu A3.
Pokud máte zájem o barevný laserový tisk, je důležité rozhodnout se hlavně pro technologii tisku. Pokud Vaše volba padne na laserový barevný tisk v běžné kancelářské kvalitě, pak si nechejte Vaši zakázku vytisknout na moderní tiskárně Toshiba e-studio 5520. Jestliže se rozhodnete pro profesionální digitální tisk, ve foto kvalitě, pak pro Vás máme k dispozici Minolta BizHUB. Oba tyto stroje opět zvládají oboustranný tisk, do maximální velikosti stránky A3.
Pokud chcete tisknout širokoplošnou černobílou zakázku, pak zvolte plotr Océ TDS 600, který je také vybaven on-line skládačkou výkresů do formátu A4 .
Pro barevný širokoplošný tisk máme k dispozici plotr Océ ColorWave 600, který je rovněž vybaven on-line skládačkou výkresů do formátu A4.

 

Musím použít ovladače, které jsou ke stažení na stránkách Copycentrum.cz?

Ne, můžete použít i jiné ovladače určené pro daný stroj a Váš systém (resp. program).
Ovladače, které jsou umístěny na našich stránkách, jsme ale testovali a měly by proto být funkční (ovladače jsou zde umíštěny hlavně proto, abyste je nemuseli vy sami hledat po internetu).

 

Jak nejsnáze vytisknu fotky z digitálního fotoaparátu?

Fotografie stáhnete z fotoaparátu do svého počítače a zkomprimujete do formátu zip. Na stránce "Zakázka" zadáte parametry tisku (stroj, na kterém máme Vaši zakázku zpracovat, typ papíru, výsledný formát fotografií, počet kopií od jedné fotografie, ...) a stisknete tlačítko Vložit.

 

Jak nainstalovat rastrový ovladač pro OCÉ TDS 600 do Windows?

 1. Stažení souboru s ovladačem
  Na webových stránkách www.copycentrum.cz v sekci Stroje najděte Oce TDS 600 a kliknutím na název verze Vašeho operačního systému stáhněte soubor s ovladačem.

 2. Rozpakování ovladače a přidání nové tiskárny
  Ovladač je na našich stránkách uložen ve formátu Zip. Proto je nutné jej nejprve dekomprimovat.
  V adresáři, ve kterém jste dekomprimovali ovladač, spusťte soubor 'setup.exe'. Ve spuštěném instalátoru zadejte standardní parametry tiskárny. Při volbě portu tiskárny je nutné zadat tisk do souboru (port nastavit na FILE:)

 3. Nastavení vlastností ovladače
  Pokud chcete Vaše výkresy skládat, je nutné si skládání zapnout ve vlastnostech tiskárny přímo při tisku nebo v menu Start–Nastavení-Tiskárny a v kontextovém menu (vyvoláte ho kliknutím pravého tlačítka myši na ikonu tiskárny) vyberte položku Vlastnosti, zvolte Předvolby tisku a v záložce Umístění nastavte Skládání na Zapnuto a Umístění na Pás 1.
  Při tisku výkresu z Autocadu přes tento ovladač je nutné (pokud je legenda vpravo dole) zvolit při tisku možnost Tisknout obráceně.

Při tisku z Autocadu je doporučeno zvolit ovladač určený přímo pro tento program.

 

Jak nainstalovat a nastavit HDI ovladač OCÉ TDS 600 v Autocadu 200x (i)?

 1. Stažení souboru s ovladačem
  Na webových stránkách www.copycentrum.cz v sekci Stroje najděte Oce TDS 600 a kliknutím na název verze Vaší verze programu AutoCad stáhněte soubor s ovladačem.

 2. Rozpakování ovladače a přidání nové tiskárny
  Rozpakujte stažený soubor a zjistěte, ve kterém adresáři je nainstalován program Autocad na Vašem počítači (většinou C:Program FilesAutocad200x).
  Všechny soubory ovladače, jejichž název vyhovuje vzoru (3 soubory) oce*.*, nakopírujte do adresáře Autocadu do podadresáře Drv. Soubor s koncovkou *.hlp nakopírujte do podadresáře Help.
  Nyní spusťte Autocad a standardním způsobem přidejte nový plotr. V menu Soubor zvolte možnost Správa plotrů a Přidat plotr. Vyberte správný model (Océ TDS 600) a tisk do souboru.

 3. Nastavení vlastností ovladače
  V záložce Zařízení a nastavení dokumentu nového plotru zvolte Uživatelské nastavení a klikněte na tlačítko Uživatelské nastavení, které je umístěné níže. V nově otevřeném okně nastavte Delivery-Folder na Belt 1.
  Pokud chcete Vaše výkresy skládat, pak ve skupině Finishing zvolte položku Folding na Full. Pokud je na Vašich výkresech legenda umístěna vpravo dole, pak nastavte ještě Auto-Rotation na On a Configurations-Parameters na Folding.


Pozn: Pokud nastavíte pouze skládaní a nenastavíte položku Auto-Rotation nebo Configurations-Parametres, pak nebude Váš výkres poskládán spravně, pokud nezvolíte položku pŕi tisku Vytisknout obráceně.

 

Již jsem ovladač plotru OCÉ TDS 600 neúspěšně instaloval, nyní mi setup.exe končí chybovou hláškou "Chyba aplikace". Kde může být problém?

Před novou instalací ovladače je nutné korektně odinstalovat starou verzi. Použijte program TDS600U.EXE, který je mimo jiné k dispozici v souboru s příslušným ovladačem na našich stránkách.

 

Jak poslat soubory k tisku?

Tisk přes www rozhraní

Registrace uživatele

Zakázky prostřednictvím www rozhraní mohou zadávat pouze registrovaní uživatelé.
K tomu, abyste se zaregistrovali, stačí vyplnit Vaše identifikační údaje. Po ověření těchto údajů (správce Copycentra je o přijetí Vašich registračních dat okamžitě upozorněn) bude Váš účet co nejdříve zaktivován a Vám již nebude nic bránit v užívání našich služeb.

Zadávání zakázky

Každý uživatel může prostřednictvím volby zakázka zadávat libovolný počet dokumentů k tisku (tiskneme však pouze dokumenty aktivních uživatelů - pokud jste se právě zaregistroval(a), tak Vám nic nebrání vložit Vaše dokumenty a my je vytiskneme současně s aktivací (hlavním smyslem aktivace je z naší strany ověření Vámi zadaných kontaktních údajů Vašeho účtu).
Stačí pouze správně vyplnit potřebné údaje. Soubory k vytisknutí můžete vkládat ve formátu *.plt, *.prn atd. (stručný návod k vytvoření těchto souborů je zveřejněn na našich stránkách). Soubor může být zkomprimován ve formátu *.zip. Může být vložen i jeden komprimovaný soubor .zip, který obsahuje několik dokumentů (souboru .prn).
Nezapomeňte uvést šíři role, druh papíru a termín vyhotovení Vaší zakázky.

 

Tisk z emailu

Zadávání zakázky

Tisk Vašeho dokumentu je možno zadat i prostřednictvím e-mailu print@copycentrum.cz. Nezapomeňte připojit Váš dokument ve správném formátu - soubory *.pdf,*.plt, *.prn (stručný návod k vytvoření těchto souborů je zveřejněn na našich stránkách), případně několik těchto souborů zkomprimovaných do formátu .zip) a uveďte údaje o způsobu, jakým máme zpracovat Vaši zakázku (stroj, na kterém ji chcete zpracovat, počet kopií, šíři role a druh papíru, poskládat/neposkládat výkresy, případně uvést, zda Vám máme zpracovanou zakázku zaslat poštou a do jakého termínu).
Při zasílání dokumentů přes e-mail vyžadujeme ještě před vytištěním minimálně telefonické ověření.

 

Jak vytvářet soubory *.plt, *.prn?

Obecný návod instalace ovladače tiskárny pro operační systémy Microsoft Windows

Instalace ovladače (tiskárny)

Nejdříve je nutné, abyste si opatřili správný ovladač (k tiskárně, na níž máme vytisknout vaši zakázku). Ovladače si je možné stáhnout z našich stránek, případně si je bezplatně zapůjčit na CD přímo v našem Copycentru. Pokud je soubor s ovladači zkomprimován, je třeba jej před začátkem instalace rozbalit.

Pokud již máte k dispozici ovladač správné tiskárny, je třeba ho nainstalovat. K instalaci ovladače na počítačích s operačním systémem Windows zvolíte v menu "Start" v nabídce "Nastavení" položku "Tiskárny". Nyní kliknete na ikonu "Přidat tiskárnu" a obvyklým způsobem přidejte novou tiskárnu - místní tiskárna, při dotazu na typ tiskárny zvolte "Z diskety" a zadejte cestu do příslušného adresáře s ovladači tiskárny (adresáře jsou odlišné podle typu operačního systému), přesný typ tiskárny vyberte podle stroje, na kterém máme vytisknout Vaši zakázku, a při otázce na port tiskárny zvolte možnost "Tisknout do souboru" (FILE).

Vytvoření souboru

Váš dokument nyní vytiskněte běžným způsobem v programu, ve kterém jej zpracováváte. Stačí pouze nastavit tiskárnu na příslušný ovladač. Program se Vás ještě dotáže na jméno souboru, do kterého chcete tisknout.
Nezapomeňte správně nastavit orientaci výkresu, šířku role, velikost výkresu, nastavení tloušťek per, nastavení všech barev na černou (pro ČB tisk na OCE 9400), měřítko a uříznutí výkresu (jestli se má výkres uříznout za poslední kresbou nebo dle zadaného formátu).

 

Jak tisknout z AutoCADu?

Jak nainstalovat a nastavit HDI ovladač OCÉ TDS 600 v AutoCadu 2000-2009?

 1. Stažení souboru s ovladačem
  V sekci Stroje najděte Oce TDS 600 a kliknutím na název Vaší verze programu AutoCad stáhněte soubor s ovladačem.

 2. Rozpakování ovladače a přidání nové tiskárny
  Rozpakujte stažený soubor a zjistěte, ve kterém adresáři Vašeho počítače je nainstalován program AutoCad (většinou C:Program FilesAutocad200x). Všechny soubory ovladače, jejichž název vyhovuje vzoru (3 soubory) oce*.* nakopírujte do adresáře AutoCadu do podadresáře Drv. Soubor s koncovkou *.hlp nakopírujte do podadresáře Help. Nyní spusťte AutoCad a standardním způsobem přidejte nový plotr. V menu Soubor zvolte možnost Správa plotrů a Přidat plotr. Vyberte správný model (Océ TDS 600) a tisk do souboru.

 3. Nastavení vlastností ovladače
  V záložce Zařízení a nastavení dokumentu nového plotru zvolte Uživatelské nastavení a klikněte na tlačítko Uživatelské nastavení, které je umístěno níže. V nově otevřeném okně nastavte Delivery-Folder na Belt 1.
  Pokud chcete Vaše výkresy skládat, pak ve skupině Finishing položku Folding na Full. Pokud je na Vašich výkresech legenda umístěna vpravo dole, pak nastavte ještě Auto-Rotation na On a Configurations-Parameters na Folding.