Tisk online

Jak vytvářet soubory *.plt, *.prn

Obecný návod instalace ovladače tiskárny pro operační systémy Microsoft Windows

 

Instalace ovladače (tiskárny)

Nejdříve je nutné, abyste si opatřili správný ovladač (k tiskárně, na níž máme vytisknout vaši zakázku). Ovladače si je možné stáhnout z našich stránek, případně si je bezplatně zapůjčit na CD přímo v našem Copycentru. Pokud je soubor s ovladači zkomprimován, je třeba jej před začátkem instalace rozbalit.

Pokud již máte k dispozici ovladač správné tiskárny, je třeba ho nainstalovat. K instalaci ovladače na počítačích s operačním systémem Windows zvolíte v menu "Start" v nabídce "Nastavení" položku "Tiskárny". Nyní kliknete na ikonu "Přidat tiskárnu" a obvyklým způsobem přidejte novou tiskárnu - místní tiskárna, při dotazu na typ tiskárny zvolte "Z diskety" a zadejte cestu do příslušného adresáře s ovladači tiskárny (adresáře jsou odlišné podle typu operačního systému), přesný typ tiskárny vyberte podle stroje, na kterém máme vytisknout Vaši zakázku, a při otázce na port tiskárny zvolte možnost "Tisknout do souboru (FILE).

Vytvoření souboru

Váš dokument nyní vytiskněte běžným způsobem v programu, ve kterém jej zpracováváte. Stačí pouze nastavit tiskárnu na příslušný ovladač. Program se Vás ještě dotáže na jméno souboru, do kterého chcete tisknout.
Nezapomeňte správně nastavit orientaci výkresu, šířku role, velikost výkresu, nastavení tloušťek per, nastavení všech barev na černou (pro ČB tisk na OCE 9400), měřítko a uříznutí výkresu (jestli se má výkres uříznout za poslední kresbou nebo dle zadaného formátu).