Nejen pro budoucí vysokoškoláky

Rozhodnutí o přijetí na svou vysněnou školu jste už pravděpodobně dostali. Těch pár posledních měsíců, než budete vysokoškoláky, uplyne jako voda a je zapotřebí toho hromadu zařídit.

Start do nového školního, tentokrát již vysokoškolského roku, s sebou nese i velké zařizování, jako je:
  • Fotografie na doklady (studentský průkaz, kartička na autobus apod.)
  • Úředně ověřená kopie maturitního vysvědčení
  • Interní záležitosti školy a práce v univerzitním portále
  • První skripta
Tím asi nejdůležitějším bodem, je průkaz studenta, anebo ISIC karta. Jako skutečný vysokoškolský student budete potřebovat doklad, kterým svůj status doložíte. Stejně jako na jiné doklady i na studentský průkaz potřebujete fotografii. Vedle studentského průkazu budete potřebovat nové foto i na ostatní doklady, jako je kartička na autobus, možná i nový občanský průkaz apod.
 
Na oficiální zápis na vysokou školu bude zapotřebí donést i úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení. Kopii jako takovou si snadno pořídíte sami. Nezapomeňte ale, že musí být oboustranná, stejně jako maturitní vysvědčení. Barevnost je na vás. Úředně vám ji ověří, kdekoli na czechpointu anebo na úřadě, kde provádějí soudní ověřování listin.
 
Novinkou pro vás jistě bude i univerzitní portál, ve kterém se na většině škol zapisují předměty, sledují známky a zjišťují podmínky ukončení předmětů. Vyznat se v takovém portále je někdy nad naše síly, proto se určitě neobejdete bez stohů tištěných návodů, které najdete v nápovědách anebo na základě doporučení svých budoucích spolužáků.
 
V neposlední řadě a asi nejvíce nákladnou nezbytností jsou skripta. Naštěstí je dnes k sehnání každá kniha snadno a lehce. Mnohdy jsou to jen výpisky z ní, popř. speciální skripta předávaná po generacích. Ti z vás, kteří chtějí ušetřit, se pravděpodobně uchýlí k šikovné složce na počítači a učit se zkusí s otevřeným laptopem. Ostatním nezbude nic jiného, než si nechat veškeré materiály vytisknout.
 

« Zpět na výpis novinek