Víte, co vše obnáší redesign loga?

Svět spěchá neustále dopředu a vy cítíte, že nastává ten správný čas na redesign loga. Proč? Pokud se vám nepovede vymyslet nadčasové logo, budete nuceni čas od času nějakou tu barvu ubrat a přidat nějaký ten geometrický tvar. Redesign loga však není jen o změně vizuální podoby nějakého obrázku. Změna loga vyžaduje víc, než jen to.

Co všechno budete muset po změně loga řešit

Redesign loga je zásadní otázka v životě značky jako takové. Může mít buď pozitivní, anebo negativní vliv. V tom lepším případě vám přiláká více zákazníků, v tom horším vás bude stát hromadu peněz a vše bude jak doposud.
 
Změn přijde hned několik, v první řadě se jedná o velkou finanční zátěž. Pokud si necháte vytvořit logo u kvalitní reklamní agentury, která si dává záležet na svých výstupech, bude drahé již samo logo. Samozřejmě je možné získat výhodnější cenu za stejnou, možná i lepší kvalitu, ale bude vám to déle trvat. Další náklad je kompletní změna vizuálů. Pokud se rozhodnete pro skutečně radikální změnu loga, což je už velký risk, budete muset změnit i výrazně svou vizuální komunikaci.
 
  • Webové stránky. Bude zapotřebí nejen vložit nové logo, ale uzpůsobit barevnost, fonty a celý styl novému logu.
  • Tištěné materiály. Zde bychom mohli cokoli od malého letáčku, až po rozsáhlý katalog.
  • Vizitky a razítka. Mnoho firem má dominantu na vizitce své logo, proto je důležité, aby první, co člověk uvidí na vizitce, byl jednotný vizuální styl.
  • Polep aut a výloh. Jestliže máte rozměrné nálepky na autě, mohlo by to pro vás znamenat skutečně velký výdaj. Hlavně v okamžiku, kdy těch automobilů máte víc. Promyslete tedy, jakou cestou se vydat.
Pokud se rozhodnete změnit logo, nejsou to samozřejmě jediné body, do kterých budete muset investovat, ale jsou to asi ty nejvíce zásadní. Přestože se může zdá redesign loga, jako jednoduchá věc na několik málo dní, připravte se na to, že to bude běh na dlouhou trať.

« Zpět na výpis novinek